Zvýšení nosnosti mostu se nelíbí lidem ve Vysoké nad Labem

Vysoká nad Labem - Chystaná rekonstrukce šedesátimetrového provizorního mostu přes Labe na Královéhradecku vyvolává ostré protesty. Lidem z Vysoké nad Labem se nelíbí, že by se měla zvýšit celková nosnost stavby. Most s vyšší nosností by podle starosty Vysoké nad Labem Jiřího Horáka lákal řidiče kamionů přijíždějící z dálnice D11 k tomu, aby si přes obec krátili cestu na východ republiky.

Zhruba 60metrový ocelový most u Vysoké nad Labem spojil říční břehy na konci devadesátých let. Už tehdy vzniknul jako provizorní. Teď jsou některé jeho části na konci životnosti a plánuje se rekonstrukce.

Hluk z mostu trápí obyvatele nedaleké obce, a proto by rekonstrukci stavby ve Vysoké nad Labem také přivítali. Kdyby to ovšem neznamenalo zvýšení nosnosti stavby. Obecní úřad ve Vysoké nad Labem trvá na tom, aby maximální nosnost mostu zůstala na současné úrovni.

„Pravděpodobně by ten tranzit zahýbal vpravo přes obec a následně by pokračoval na Borek a Bukovinu do Býště, protože to je nejkratší trasa na Moravu,“ řekl Horák.

„Kraj jako vlastník mostu odpovídá za jeho technický stav a je tedy v jeho zájmu, aby oprava byla co nejlepší. V současné době na plánované opravě nehodláme nic měnit,“ doplnil mluvčí královéhradeckého krajského úřadu Jiří Hošna. Proti plánované opravě je však stále starosta Vysoké nad Labem. Rekonstrukce mostu by měla začít příští rok v březnu a skončit v říjnu.