Dvě nehody zpozdily vlaky u Prahy

Praha – Nový týden začal na železničních tratích v okolí Prahy nešťastně. Hned dva významné tahy zablokovaly ranní nehody – nejprve usmrtil osobní vlak sedmapadesátiletého muže v kolejích mezi Smíchovem a Radotínem na trati Praha–Plzeň, asi o hodinu později omezila dopravu na trase z Prahy na Brno i Ostravu srážka vlaku Eurocity s pracovním mechanismem v Úvalech, který zasahoval do profilu koleje, po níž vlak jel. Řadě cestujících se tak zkomplikovala cesta do práce, České dráhy totiž musely odříct několik příměstských spojů.

Nehoda na trati mezi Smíchovem a Radotínem se stala před osmou ráno, v době největší ranní špičky. Člověka v kolejišti srazil osobní vlak jedoucí z Radotína na pražské hlavní nádraží, sražený člověk nehodu nepřežil. Podle mluvčího Drážní inspekce Jana Kučery se muž pohyboval po trati, tedy v místě, které není veřejnosti přístupné. Jedna ze dvou kolejí musela být proto uzavřena. Vlaky ve směru z Prahy na Beroun projížděly po zbylé koleji, v opačném směru jely z Radotína na Wilsonovo nádraží odklonem přes Branický most, Krč a Vršovice. Jedním z důsledků nehody zesílený pracemi na trati za Berounem bylo asi půlhodinové zpoždění rychlíků z Prahy do Plzně. Provoz se tam podařilo plně obnovit až před jedenáctou hodinou.

Kvůli nehodě v Úvalech nabral téměř 90minutové zpoždění vlak Eurocity Franz Schubert z Prahy do Vídně. Po nehodě zůstala průjezdná pouze jedna ze tří traťových kolejí. „Nehoda se obešla bez zranění, ostatní vlaky jezdily po jiných kolejích,“ informoval Kučera. Důsledkem tak bylo i odřeknutí vložených osobních vlaků Praha – Český Brod v úseku z Běchovic do Brodu. Zatímco dálkové vlaky z Prahy na východ nenabraly příliš velké zpoždění – asi čtvrthodinové – v opačném směru zůstaly dva rychlíky a jeden spoj Intercity před zablokovaným úvalským nádražím až tři čtvrtě hodiny.