Pro zraněnou řidičku přiletěl vrtulník

Měnín (Brněnsko) - Devětašedesátiletá řidička se dopoledne vážně zranila při srážce osobního auta s dodávkou u Měnína na Brněnsku. Při nehodě byla zraněna také 58letá spolujezdkyně. Řidička z fabie zůstala v havarovaném vozu zaklíněná, spolujezdkyni z auta pomohli svědci nehody, informoval o tom mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. Řidič dodávky vyvázl z nehody bez zranění.

Vozidlo Škoda Fabia se na silnici z Měnína do Telnice střetlo s dodávkou Fiat Ducato. U nehody zasahovali hasiči krátce po půl desáté. Při jejich příjezdu byla zraněná spolujezdkyně ze škodovky v péči zdravotníků, na místě byl kromě sanitky i vrtulník letecké záchranné služby.

Když zdravotníci zraněnou řidičku stabilizovali, tak ji hasiči z auta vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Kvůli záchraně ženy museli odstřihnout středový sloupek a zadní dveře. „Zraněnou pomohli naložit na nosítka a po ošetření na místě také do vrtulníku k transportu do nemocnice,“ uvedl Haid.

Do příjezdu policistů řídili hasiči také dopravu a na místě zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny z havarovaných vozidel.

/*json*/{"map":{"lat":49.0932040315,"lng":16.7088317871,"zoom":12,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.086009327848,"lng":16.707801818848,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Záchranáři u nehody
Zdroj: www.firebrno.cz
Autor: HZS Jihomoravského kraje