Na Karlovarsku se lidem nelíbí zdražování dálničních známek

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji lidé kritizují zdražování dálničních známek a hejtman za nimi veřejně stojí. V kraji totiž není ani kilometr dálnic. Vysokorychlostní silnice R6 z Chebu do Prahy je teprve ve výstavbě a dnes představuje spíš velký problém než komfort. Na vozovce je často bláto od stavebních strojů ze staveniště rychlostní silnice a provoz komplikují i uzavírky.

Cesta mezi Chebem a Karlovými Vary se tak kilometrově i časově natahuje. Termínem dokončení trasy mezi Chebem a Karlovými Vary je jaro v roce 2011.

Podle hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného (ČSSD) by bylo správné, aby lidé platili plnou částku za dálniční známku, až bude zprovozněna celá rychlostní komunikace R6 až do Prahy.

„Původní termín dokončení byl rok 2015. Odhadnout kdy se nedá, protože vše je otázka peněz,“ řekl radní Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD). Zatím je ze 150 kilometrů hotovo pouhých dvacet. Do státního rozpočtu se na rok 2010 nevešelo zahájení ani jednoho úseku.

„Pokud bude dostavěna R6 v nějaké dohledné době, tak samozřejmě budeme rádi platit stejné známky jako všude jinde. Do té doby si myslím, že by to mělo být rozčleněno a podle toho kolik těch kilometrů dálnic v kterém kraji je, tak by to mělo být nějakým způsobem odstupňováno,“ řekl Novotný.

Podle mluvčího ministerstva dopravy Karla Hanzelky není nikde v okolních státech diferencovaný ceník dálničních kuponů pro jednotlivé regiony.

Podle hejtmana Novotného bylo rozhodnutí ministerstva dopravy rychlé, překotné a s regiony je nikdo nekonzultoval.