Po srážce vlaků vytekly z lokomotivy tisíce litrů nafty

Mladá Boleslav - Zhruba 3000 litrů nafty vyteklo v noci na dnešek z lokomotivy na mladoboleslavském hlavním nádraží po nárazu do stojícího vlaku. Nehoda se stala v neděli zhruba ve 23:30. Lokomotiva tam vjela na špatnou kolej. Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského vlaky patřily společnosti ČD Cargo. Příčina havárie se dále vyšetřuje. Ekologové tam celý den zjišťují, jestli se nafta nedostala i do nedaleké Jizery. 

„Vykolejila tam lokomotiva, která se používá k posunování vlaků. Příčinu zatím neznáme, škoda však bude jen minimální, nešlo o velkou havárii,“ řekl mluvčí ČD Cargo Zdeněk Větrovec.

Ekologové se na místě snaží celý den zjistit, zda se nafta nedostala do nedaleké Jizery. „Odpolední měření ale nic takového neodhalila. Nafta se podle všeho dostala pouze do země v okolí srážky. Odborné firmy v současné době kontaminovanou hlínu vybagrovávají,“ řekla mluvčí magistrátu Hana Koišová.

Podle ní ale bude Povodí Labe v Jizeře nadále provádět pravidelné kontroly, zda nafta skutečně neunikla do vody. „Pokud by k tomu došlo, okamžitě by byli do akce povoláni hasiči. Ti by pak postavili ponorné stěny a naftu by zachytávali,“ dodala Koišová.