Blažek má tři nominace na post předsedy pražské ODS, Bém jednu

Praha - Dva oblastní sněmy ODS nominovaly dnes na předsedu pražské organizace strany náměstka primátora Rudolfa Blažka. Ujal se tak vedení nad dosavadním šéfem pražské ODS, primátorem Pavlem Bémem, který má zatím jedinou nominaci. Blažka by jako předsedu ODS v hlavním městě chtěly po Praze 7 také sněmy v Praze 3 a 12. Nový předseda ODS v metropoli se bude volit v polovině listopadu, do té doby budou sněmy v jednotlivých obvodech nominovat své kandidáty.

Podle manažerky oblastního sdružení ODS v Praze 12 Marisstelly Tošovské bylo dnešní hlasování velmi těsné. Blažek nominaci obdržel již ve své domovské organizaci v Praze 7 před dvěma týdny, téhož dne navrhl sněm v Praze 11 na předsedu Béma.

Zástupci ODS v Praze 2 dnes své delegáty, kteří budou o předsedovi na celopražském sněmu hlasovat, žádným usnesením nezaúkolovali. Navrhli pouze na funkci místopředsedy starostu Prahy 6 Tomáše Chalupu. Na místo prvního místopředsedy sněmu v Praze 3 i 12 nominovali dalšího náměstka primátora Pavla Klegu. Jako dalšího místopředsedu by účastníci oblastního sněmu v Praze 3 chtěli zastupitele Pavla Hurdu.

ODS má v metropoli nyní pět místopředsedů, kromě Blažka, Klegy a poslance a pražského radního Jiřího Janečka jsou to starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa a první místopředseda ODS a starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Bém: Topolánek by měl na listopadovém kongresu obhájit mandát

Zatímco Bém dnes serveru iDnes.cz řekl, že předseda ODS Mirek Topolánek by měl svůj mandát na listopadovém celostátním kongresu strany obhájit v tajné volbě, žádný z dnešních sněmů v Praze nenavrhl, aby byl sjezd volební. Pro potvrzení Topolánkova mandátu v tajné volbě se ale už dříve vyslovila Praha 11, jejímž předsedou je Janeček.

Předseda ODS Mirek Topolánek
Předseda ODS Mirek Topolánek