Na jižní Moravě a v Krkonoších sněžilo, silnice mohou namrzat

Brno - Na jižní Moravě napadl v noci na dnešek první sníh. Nadílka však ale rychle taje, silnice v regionu jsou proto holé a mokré. V Krkonoších přes noc napadlo tři až pět centimetrů sněhu. V Jeseníkách v noci na dnešek také opět sněžilo a sníh s deštěm tam padal i dopoledne. Podle silničářů, kteří v noci museli opět vyjíždět, je nyní většina cest na Šumpersku a Jesenicku holá a mokrá. Řidiči by ale měli být opatrní zejména v horských úsecích. Silnice na Vysočině jsou kvůli sněžení také kluzké, na některých místech Žďárska občas váznou kamiony.

Sněhová nadílka je nejbohatší na výše položených místech jihomoravského regionu, a to na Brněnsku, Blanensku, Vyškovsku a Kyjovsku. V některých místech dosáhla až tří centimetrů. Jihomoravští silničáři zvládli dnešní první výjezd do terénu bez potíží. Mezi Silůvkami a Moravskými Bránicemi na Brněnsku narazil vlak do auta, jehož řidička na sněhu nezvládla řízení. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Vozidlo skončilo zaklíněné na přejezdu. Žena z vozidla stačila včas vystoupit, než přijel vlak, který auto srazil. Škoda byla odhadnuta na 60 000 korun, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V Krkonoších napadlo až pět centimetrů sněhu, řidiči musejí být opatrní

Nový sníh je i v Krkonoších. Řidiči musejí jízdě do hor věnovat zvýšenou opatrnost, a to zejména na silnicích na Pomezní boudy, Hoffmannovy boudy a také do Pece pod Sněžkou. V Orlických horách napadl asi centimetr sněhu a sypač vyjel na Šerlich. Od 1. listopadu pro řidiče v Krkonoších i Orlických horách platí povinnost mít na autě zimní pneumatiky.

V Jeseníkách sněžilo, v horských úsecích mohou cesty namrzat

Podle silničářů, kteří v noci museli opět vyjíždět, je nyní většina cest na Šumpersku a Jesenicku holá a mokrá. Řidiči by ale měli být opatrní v horských úsecích. Na vozovkách tam totiž leží sněhový poprašek, který může namrzat. Silničáři museli vyjíždět jen na silnici první třídy z Mohelnice směrem na Moravskou Třebovou přes Studenou Loučku, kde byla sněhová nadílka vydatnější. Sypače vyjely i na Jesenicku, kde by ale cesty měly být bez potíží sjízdné.

Silnice na Vysočině kloužou kvůli sněžení, někde váznou kamiony

Nákladní auta blokovala komunikaci II/375 u Nyklovic, ráno byly potíže také u Rudy. V kraji od rána napadly i více než dva centimetry sněhu, v terénu jsou silničáři se sypači, řekl dispečer krajské správy a údržby Jiří Havel. Řidiči by podle něj neměli vyjíždět bez zimních pneumatik, protože sněhový poprašek na silnicích místy namrzá.