V Lovosicích bude méně parkovacích míst

Lovosice - Lovosická radnice se rozhodla snížit počet parkovacích míst na průtahu městem v Terezínské ulici. Podle radnice je hlavním důvodem, proč se město na hlavní silnici z Terezína na Ústí nad Labem zbavuje parkovacích míst, bezpečnost a plynulost dopravy. Místní podnikatelé ale tvrdí, že to je pro ně likvidační, a sepsali kvůli tomu petici, kterou zatím podepsalo přes dvacet lidí.

Podle podnikatelů tak lidé budou jezdit radši do obchodních domů než k jejich obchodům, kde nebudou mít možnost zaparkovat.

„Na takovou záležitost je potřeba se dívat z více úhlů, jeden úhel je, zda tento typ podnikání je skutečně ten, který Lovosice potřebují,“ řekl místostarosta Lovosic Jan Jakub (ODS).

Obchodníci už na jednání předali městu otevřený dopis a petici, ve které žádají o nápravu. Petici proti rozhodnutí města snížit nebo zrušit některá parkovací místa v Terezínské ulici podepsalo 23 lidí. „Je škoda, že nepřišli se svými návrhy opravdu alespoň o čtrnáct dní, o měsíc dříve,“ uvedl Jakub.

Oznámení o záměru vyvěsil městský úřad na svou úřední desku, ale podnikatelé se brání slovy, že to nestačí a k lidem se informace nedostala.

Zástupci úřadu nakonec slíbili, že přestavbu Terezínské ulice co nejdříve zastaví a nad požadavky podnikatelů znovu obnovit parkovací místa u jejich obchodů se zamyslí a zkonzultují je s architektem.