Při tragické nehodě měl řidič téměř dvě promile

Liberec - Při tragické havárii, ke které došlo 18. října u Frýdlantu na Liberecku, měl sedmadvacetiletý řidič v krvi skoro dvě promile alkoholu. Nehodu nepřežil mladý spolujezdec, dvě dívky ve věku 21 a 17 let utrpěly těžká zranění. Podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové řidiči hrozí až pět let vězení. Řidič odmítl po havárii dechovou zkoušku. Byla mu ale odebrána krev a z ní policisté zjistili, že jel pod vlivem alkoholu.

Dvě promile odpovídají zhruba sedmi až osmi naráz vypitým pivům. Před nehodou předjížděl před ostrou zatáčkou jiné auto a když se před něj zařadil, dostal smyk. Volkswagen se pak několikrát převrátil. Neštěstí se stalo v noci na neděli mezi Dětřichovem a Frýdlantem. Smrtelně zraněný mladík vypadl po havárii z auta ven, mimo vozidlo se ocitla i jedna z těžce zraněných dívek.

„Příčiny nehody objasňuje soudní znalec,“ dodala Suchánková. Policisté prověřují také verzi, podle které opilý řidič spěchal do nemocnice. Údajně tam vezl jednu z dívek. Na taneční zábavě ji prý někdo udeřil lahví do hlavy a zranil.

Při silničních nehodách zahynulo na Liberecku od začátku ledna do konce října pět lidí, ve stejném období loňského roku 11. Loni v říjnu přišlo o život šest lidí, letos jediný člověk.