Pražská magistrála kolabovala kvůli demonstraci za mír

Praha – Dopravní kolaps na pražské magistrále způsobili demonstranti, kteří se sešli v horní části Václavského náměstí. Policie musela odklonit dopravu do souběžných ulic, výsledkem byl dopravní kolaps v severojižním směru. Situace se zlepšila po půl osmé, kdy se demonstranti vydali na pochod centrem Prahy. Doprava večer kolabovala především ve Wilsonově ulici, odkud dosahovala fronta stojících a popojíždějících aut až na Hlávkův most. Demonstrace, která zablokovala dopravu, se koná v rámci Světového pochodu za mír a nenásilí.

Asi 700 účastníků demonstrace na pódiu u sochy svatého Václava poslouchalo španělské rytmy, zahrála i skupina Bengas a slyšet byla také Lennonova píseň Imagine. Posléze se účastníci demonstrace vydali na pochod centrem města. Průvod, v jehož čele jede alegorický vůz, skončí opět před sochou svatého Václava.

Světový pochod za mír a nenásilí si klade pět cílů – globální jaderné odzbrojení, stažení vojsk z okupovaných území, snižování počtu konvenčních zbraní, podepsání smluv o neútočení a odstoupení vlád od užívání válek jako prostředku k řešení konfliktů.