Sníh leží na silnicích ve všech horách, u Jablonce sněží

Praha – Pozor si musí dávat řidiči na silnicích ve všech českých horách. Husté sněžení zasáhlo během dne okolí Jablonce nad Nisou a Jizerské hory. V noci nasněžilo také v Orlických horách a Jeseníkách, špatně sjízdné jsou silnice ale také například ve výše položených místech Jihomoravského kraje nebo v Krkonoších. Většinou se musí řidiči utkávat s rozbředlým sněhem, zejména na jihu Moravy hrozí v lesnatých oblastech také pády větví na silnice.

Sněžit začalo během dne ve výše položených oblastech Libereckého kraje. Hustě se sníh sype zejména na Jablonecko a Jizerské hory. Silničáři varují, že zejména v polohách nad 600 metrů nad mořem zůstává sníh ležet na vozovkách a silnice mohou klouzat.

Noční sněžení zasáhlo několik výše položených silnic v Pardubickém kraji a zůstává na nich slabá vrstva sněhu. Opatrní by řidiči měli být zejména na Orlickoústecku.  Slabá vrstva nového sněhu je například na silnici I/11 z Jablonného nad Orlicí na Suchý vrch a místy na dalších místech ve vyšších polohách Orlickoústecka. Mokrý a rozbředlý sníh se vyskytuje v okolí Hlinska na Chrudimsku, Poličky a Moravské Třebové na Svitavsku. Na Žamberecku a Hlinecku se místy vytvořilo náledí.

V noci na dnešek sněžilo také v Orlických horách a napadly dva až čtyři centimetry sněhu. Silničáři na silnice vyjeli s pluhy a řidičům doporučují věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Rozbředlý sníh leží také na krkonošských silnicích, nejvýrazněji může zkomplikovat cestu na Pomezní boudy, Hoffmannovy boudy a do Pece pod Sněžkou.

Rovněž v Jeseníkách v noci nasněžilo. Podle silničářů nyní leží na vozovkách rozbředající sníh. Některé úseky mohou také namrzat. Jízdu se zvýšenou opatrností silničáři doporučují motoristům na Šumpersku na vozovkách ve vyšších polohách. Na Jesenicku řidiči narazí na zbytky sněhu na Červenohorském sedle a v okolí Ramzové. Na námrazy by si měli dávat pozor v okolí Rejvízu.

Na jižní Moravě je nutná opatrnost především na Drahanské vysočině. Problémy mohou vzniknout i v oblasti Vranovska, kde může vrstva rozbředlého sněhu dosahovat do dvou centimetrů.