Mimořádný vlak s novými vagony projede bavorským příhraničím

Hof (Německo) – Německý dopravce Vogtlandbahn připravil na den českého státního svátku 17. listopadu prezentační jízdu jedné ze svých nových patrových souprav. Mimořádný vlak tvořený dvoupodlažními vozy od Bombardieru, které by od příštího roku měly jezdit na rychlících Alex, pojede podél německo-českých hranic z Hofu přes Marktredwitz do Schwandorfu. Jízdenky za 20 eur lze rezervovat na internetu. Půjde zřejmě o jedinou mimořádnou jízdu vlaku v Česku respektive příhraničí ve sváteční úterý.

Vlaky Alex jezdí od roku 2002 po trase Mnichov–Oberstdorf/Lindau a od prosince 2007 také po trase Mnichov–Hof/Praha. Dvoupodlažní vagony od Bombardieru by měla být první docela nová vozidla, která se objeví na spojích kategorie Alex (zkratka z Arriva-Länderbahn-Express), dosud se cestující setkávali se staršími částečně zrekonstruovanými vagony, které dopravce koupil od Německých drah.

Spolu s novými vozidly by měl Alex začít používat systém rezervace míst ve vlacích. Ten dosud chyběl, což pociťovali i cestující ve vlacích z Mnichova do Prahy. Dopravce totiž neprodával místenky ani do těchto dálkových vlaků.