Oprava silnic na Vysočině se kvůli zimě protáhne

Jihlava – Kvůli brzkému příchodu zimy potrvá déle dokončování oprav silnic na Vysočině. Povrchy vozovek sice stihli silničáři spravit ještě v září, některé závěrečné práce ale museli kvůli chladnému říjnu odložit. Výrazná omezení v provozu na krajských silnicích to ale nezpůsobí, upozornil náměstek vysočinského hejtmana Libor Joukl. Přes zimu zůstane uzavřena pouze silnice z Jihlavy do Třebíče.

Krajští silničáři letos pracovali na 342 kilometrech silnic a na 21 mostech. Stavební firmy podle Joukla opravily komunikace v termínu, někde však nestihly před prvním sněhem provést závěrečné práce. „Jedná se zpravidla o dodělání krajnic, vyčištění příkopů nebo některých podélných propustků. Povrchy silnic jsou ale v pořádku,“ řekl náměstek. Krajská správa silnic tyto práce zřejmě provede, až se oteplí a roztaje sníh.

Kraj Vysočina v tomto roce opravil nebo zahájil přestavbu 342 kilometrů silnic a 21 mostů. Náklady převýší dvě miliardy Kč, což je asi trojnásobek loňských výdajů. Velkou část akcí dotuje Evropská unie.

Zatímco v létě se řidiči setkávali na krajských silnicích s desítkami objížděk a omezení, v zimě by podle Joukla měli jezdit bez větších komplikací. Dlouhodobá uzavírka potrvá na trase z Jihlavy do Třebíče, a to kvůli zahájené přestavbě úseku mezi Brtnicí a obcí Příseka. Uzavírka potrvá do podzimu 2010.