Podvodník, který žil s několika ženami najednou, dostal šest let

Hodonín - Hodonínský soud dnes poslal na šest let za mříže dvaačtyřicetiletého sňatkového podvodníka Romana Matušku, který během tří let žil najednou s několika ženami po celé republice. Soudce při svém verdiktu přihlédl ke skutečnosti, že muž byl za podobné trestné činy již v minulosti trestán. Zároveň se mu nelíbilo Matuškovo hrubé jednání vůči dotyčným ženám během předchozích soudních přelíčení.

Bájkař, jak Romana Matušku nazvala státní zástupkyně, dostal trest za podvod, zpronevěru, krádež, neoprávněné užívání cizí věci a vydírání. Přitěžující okolností bylo navíc to, že byl za podobné podvody už třikrát ve vězení. Naposledy z něj vyšel na začátku roku 2006, a už tehdy začalo jeho sňatkové podnikání znovu.

Mezi potenciální snoubenky patřila také Zdeňka z Hodonínska, kterou si Roman vyhlédl v baru a představil se jí jako americký psycholog. „Byl to princ na bílém koni, pral, žehlil, vařil, uklízel, všechno dělal jen pro nás. Věděl, jak na koho, jak brnknout na tu správnou notu, nasliboval hory, doly…,“ uvedla. Odsouzený vymámil od poškozených žen a jejich rodin celkem přes čtyři miliony korun, které nevrátil.

Matuška se hájí tím, že si finance pouze vypůjčil a hodlal je vrátit. Obhájce Vítězslav Krabička předeslal, že se zřejmě proti dnešnímu soudnímu verdiktu odvolá, šestiletý trest se mu totiž jeví jako nepřiměřený.