Uzavírka tunelu Hřebeč potrvá o tři týdny déle

Moravská Třebová (Svitavsko) – Uzavírka tunelu Hřebeč na silnici I/35 kvůli opravě přilehlé estakády se protáhne nejméně do konce listopadu. Důležitý tunel je uzavřen ji od začátku září a původně měl být zprovozněn 9. listopadu. Podle hejtmana Pardubického kraje Radka Martínka zdůvodňuje stavební firma zpoždění nepříznivým počasím.

„Kdyby opravy začaly včas, jak bylo plánováno, tyto problémy by nebyly. Silničáři požádali krajský úřad o prodloužení uzavírky. Budeme požadovat přesný harmonogram prací a také, aby se pracovalo v sobotu a v neděli a v prodloužených směnách,“ řekl hejtman.

Martínek řekl, že silničáři pracují nesystematicky, protože už nyní vědí, že musejí příští rok opravit druhou mostní estakádu a tunel znova uzavřou. Podle něj mají práce zkoordinovat najednou.

Zástupce ředitele pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Jiří Jedlička ovšem upozornil, že na souběžnou opravu není dostatek peněz. „Dostali jsme peníze na tohle a ještě pozdě. Jestli dostaneme na příští rok peníze, to také není jisté. Pak nás to přivádí do nepříjemné situace a těžko se to vysvětluje,“ řekl Jedlička.

Právě uzavřený tunel Hřebeč a zablokovaná objízdná trasa byly jedním ze symbolů nedávné sněhové kalamity. Kvůli popadaným stromům bylo nakonec nutné uzavřít i objízdnou trasu.