Za vraždu přítelkyně půjde muž na 13 let do vězení

Ostrava - Krajský soud v Ostravě poslal Jozefa Demetera za vraždu bývalé přítelkyně na 13 let do vězení. Podle obžaloby letos v dubnu na chodbách hotelového domu ve Frýdku-Místku osmatřicetiletou ženu osmkrát bodl. Zranění podlehla v nemocnici asi po třech měsících. Soud muže zařadil do věznice se zvýšenou ostrahou. Obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání, státní zástupkyně se práva na odvolání na místě vzdala.

Během soudního líčení Demeter obvinění z vraždy popíral. K činu se sice přiznal, ale tvrdil, že nechtěl zabíjet a ženu pobodal v afektu. U soudu uvedl, že se svou přítelkyni, která se podle něj živila prostitucí, snažil přivést zpět na správnou cestu. 

Po pěti měsících společného soužití se v březnu údajně rozešli právě kvůli způsobu obživy ženy. V dubnu se znovu sešli v hotelovém domě, kde Demeter ženu napadl a postupně jí zasadil osm bodných ran. Většina z nich pronikla do dutiny hrudní a břišní, kde čepel poranila životně důležité orgány.

„Čin byl spáchán zvlášť surovým způsobem, útok obžalovaného se vyznačoval značnou brutalitou a vysokou intenzitou,“ uvedla v odůvodnění rozsudku soudkyně Renáta Gilová. Lékaři bojovali o život napadené ženy 2,5 měsíce. Náklady na léčbu dosáhly 2,3 milionu korun. Soud proto rozhodl, že Demeter musí tuto částku uhradit pojišťovně.