Borůvková vzdala boj o místopředsednické křeslo ČSSD

Praha - Alena Borůvková, která letos neuspěla při první volbě místopředsedkyně ČSSD, už v dalším kole kandidovat nehodlá. V prohlášení, které rozeslala stranickému vedení, napsala, že svou kandidaturu nepovažuje za reálnou a smysluplnou. Vedení strany mělo podle serveru Novinky.cz v plánu v případě dostatečné podpory zvolit chybějící místopředsedkyni už tuto sobotu na zasedání ústředního výkonného výboru. Po odstoupení Borůvkové ale není jisté, zda volby v sobotu proběhnou.

„Velmi si vážím doporučení předsednictva krajského výkonného výboru (pražské ČSSD) týkajícího se mé případné opětovné kandidatury na post místopředsedkyně ČSSD. Za stávající situace a po zvážení všech souvisejících aspektů však nepovažuji případné přijetí této kandidatury z mé strany za reálné a smysluplné,“ uvedla Borůvková v prohlášení. Věnovat se chce své práci na ministerstvu zahraničí a rodině.

Borůvkovou do funkce navrhla pražská organizace ČSSD. Podle některých médií ji doporučila manželka předsedy Jiřího Paroubka Petra. Při první volbě místopředsedkyně ale ani s podporou Paroubka nezískala potřebné tři pětiny hlasů všech členů ústředního výboru, jak uvádějí stranické stanovy.

Místopředsedkyni se nepodařilo zvolit už jarnímu sjezdu ČSSD. Po opakované neúspěšné volbě tuto povinnost přenesl na ústřední výkonný výbor. Podle stanov ČSSD totiž musí být ve vedení strany alespoň jedna žena.