Končí rekonstrukce části severočeské silnice I/13

Most – Ředitelství silnic a dálnic dokončilo rekonstrukci části severočeského tahu I/13, který spojuje Karlovy Vary, Chomutov, Děčín a Liberec. Ve dvoukilometrovém úseku mezi Mostem a Komořany vznikl čtyřpruh, který umožní plynulejší a bezpečnější provoz nákladní dopravy. Ta je v průmyslové severočeské oblasti velmi intenzivní. Nově dokončený úsek navazuje na stávající čtyřproudou část silnice I/13, která vede z Mostu do Teplic.

„Řidiči mají rozšířený úsek k dispozici už od poloviny října. Silnice je enormně vytížena, proto bylo umožněno její předběžné užívání. S kolaudací počítáme do konce letošního roku,“ řekl ředitel chomutovské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR Renné Komínek.

Severočeská silnice je součást mezinárodního tahu E442. Její klíčová část spojuje Chomutov s Teplicemi, odkud pokračuje rychlostní silnice R63 do Ústí nad Labem. Právě tato část prochází průběžnou modernizací.

„Realizace stavby Komořany–Most je logickým pokračováním výstavby a modernizace silničního tahu I/13, který zajišťuje spojení důležitých průmyslových center severozápadních Čech a měst Chomutov, Most, Teplice a Ústí nad Labem,“ uvedl generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Na dnes zprovozněný rozšířený úsek silnice naváže již zahájené mimoúrovňové křížení přes železniční trať v Třebušicích. Potom by měl vést čtyřpruh bez přerušení z Chomutova až do Teplic. „Zatím máme peníze na první etapu, což je rekonstrukce mostu v dezolátním stavu. Už jsme ji zahájili, s ukončením prací počítáme v říjnu 2010. V dalších letech bude v druhé etapě následovat vybudování samotného mimoúrovňového křížení,“ uvedl Komínek.

Rekonstrukce silnice z Mostu do Komořan stála necelých 180 milionů korun. Vedle státu přispěla také Evropská unie z Operačního fondu Doprava.