Uherský Brod postaví dopravní terminál u nádraží

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) – U uherskobrodského nádraží má vyrůst dopravní terminál, který usnadní přestupy z autobusů do vlaků a podpoří také integraci veřejné dopravy. U společné vlakové a autobusové stanice by mělo vzniknout také parkoviště pro 145 aut. Podle studie, kterou má město k dispozici, bude potřeba k výstavbě terminálu 100 milionů korun, řekl starosta Uherského Brodu Ladislav Kryštof.

Na prostranství před nádražím bude vybudováno autobusové stanoviště se dvěma perony a dvanácti stáními. O odjezdech jednotlivých spojů má cestující informovat digitální tabule. Stanice bude mít průjezdný charakter, svým vybavením naváže na stávající autobusové nádraží v Uherském Brodě. Cestující vlaky i autobusy využijí podle projektu společných odbavovacích prostor v nádražní budově.

U terminálu má vzniknout také stanoviště taxi se šesti místy a 145 parkovacích míst pro osobní auta. „Chceme umožnit cestujícím, kteří nejsou z Uherského Brodu, ale z okolních obcí, aby si mohli zaparkovat automobil a poté pokračovali v cestě třeba vlakem dál,“ uvedl Kryštof.

Podle studie by veškeré práce měly být dokončeny v roce 2011. „Požádali jsme o dotaci, mohli bychom získat až 85 procent uvažovaných nákladů. Zbytek půjde z rozpočtu města. Věřím, že se nám podaří dotaci získat a náklady na výstavbu terminálu oproti studii dostat níž,“ řekl uherskobrodský starosta.