Taxikář nezaplatil pokutu za někoho jiného, teď žaluje policii

Pardubice – Pardubický taxikář Jiří Ženka se pustil do sporu s městskou policií kvůli tomu, že prý svému známému půjčil auto a v té době strážníci na vozidlo nasadili botičku. Uhrazení pokuty požadují po majiteli auta, ten ale zaplatit odmítá a vzhledem k tomu, že vůz používal k obživě, chce městskou policii zažalovat pro ušlý zisk.

„Tvrdím, že auto je zamčeno z důvodu šikany, dneska už to beru i jako formu vydírání od městské policie,“ uvedl pro ČT Jiří Ženka. Známý pana Jiřího Ženky zaparkoval v křižovatce a strážníci na auto namontovali botičku. Pan Ženka požadoval, aby ji sundali výměnou za jméno a adresu muže, který se přestupku dopustil. Strážníci však trvali na uhrazení manipulačního poplatku. Pan Ženka 400 korun odmítl zaplatit.

Strážníci však nevidí důvod, proč by měli botičku odmontovat. Člen městské policie Petr Valda uvedl, že pan Ženka „byl poučen, že i kdyby se nezjistil pachatel dopravního přestupku, manipulační poplatek platí provozovatel vozidla.“

„Ztotožnil jsem osobu, která se přestupku dopustila, nemám důvod něco platit,“ trvá na svém pardubický taxikář. Na městskou policii již podal trestní oznámení. Auto, které je už tři týdny zablokované, totiž používá jako taxi. Požaduje proto ušlý zisk. „Znamená to jasnou újmu, nemůžu vydělávat, nemůžu se živit,“ zdůvodnil žalobu Jiří Ženka. Podle městské policie má taxikář Ženka samozřejmě na žalobu právo a hodlá vyčkat až na výsledek soudního procesu.

Strážníci městské policie
Strážníci městské policie