Strojník mechanik se vydával za lékaře, inkasoval desítky tisíc

Příbram – Třiatřicetiletý muž, který se v sanatoriu v Líchovech na Příbramsku vydával za lékaře, je stále na svobodě. Miloslav Dudek, podle výučního listu strojní mechanik, prý připravil tamější pacienty asi o 40 tisíc korun. Podle informací České televize je podvedených daleko víc a celková škoda se vyšplhala k 200 tisícům korun.

Jednu z pacientek Ilonu Rychlou Dudek nejen okradl, ale i ošetřoval. Dle jejích slov jí píchnul hned 3 injekce, které se však nesmí kombinovat. „Udělaly se mi bolestivé abscesy na hýždích,“ stěžovala si pacientka. O peníze Dudek připravil ještě nejméně dalších 6 lidí. „Sebral mi věci v hodnotě deset tisíc,“ uvedl pacient Zdeněk Šroubek.

Podle výpisu z trestního rejstříku už soudy Miloslavu Dudkovi uložily dvakrát podmínku. Teď se ale řeší jen případ sanatoria v Líchovech, kde se také za falešného lékaře vydával. Příbramské státní zastupitelství už muže obžalovalo za trestný čin podvodu a poškozování cizích práv. Pět podvedených pacientů nyní podává na Miloslava Dudka trestní oznámení. Všichni se ale shodují: „Takových jako my může být i několik desítek.“

Právní kroky zvažuje například i pražská Thomayerova nemocnice. Muž totiž používal její zfalšované razítko.