Bývalý policejní šéf byl obviněn ze zpronevěry

Plzeň - Kriminalisté ve středu zatkli bývalého vedoucího západočeského pracoviště inspekce ministra vnitra Miroslava Šouleje. Spolu s dalším mužem byl obviněn z několikamilionové zpronevěry. Oběma mužům hrozí až 12 let vězení. Šoulej byl v minulosti kvůli údajným kontaktům na ruské špiony vyšetřován Národním bezpečnostním úřadem (NBÚ). Informaci přinesl deník Právo.

Devětačtyřicetiletý Šoulej měl společně s třiašedesátiletým Kazachem připravit ruskou podnikatelku o více než deset milionů korun. „Jsou obviněni z trestného činu zpronevěry,“ řekla Právu krajská státní zástupkyně Irena Kondrová. Další informace ale odmítla sdělit. „Říkat něco víc by bylo v této chvíli netaktické,“ doplnila.

Podnikatelka z Ruska měla zájem o koupi domu patřícího karlovarské firmě T.A.A. company, za kterou jednal právě obviněný Kazach. Prodej se měl uskutečnit přes realitní kancelář Fenix reality, kde je Šoulej společníkem. Od cizinky si muži nechali zaplatit rezervační poplatky ve výši 15 milionů korun, když si žena později koupi rozmyslela, vrátili jí jen část peněz a zbytek převedli na vlastní soukromé účty.