Chlapec je po útoku rotvajlera v ohrožení života

Račice nad Trotinou (Hradecko) - Dva psi dnes před polednem v Račicích nad Trotinou na Hradecku napadli a vážně zranili šestiletého chlapce. Vrtulník ho musel převézt do hradecké nemocnice. Podle informací policie dítě pokousal jeden pes, prý šlo o rotvajlera. Zraněného chlapce čeká série vyšetření a také operací, s ohledem na rozsah zranění budou mít práci i plastičtí chirurgové. Pes chlapce pokousal na celém těle a vážně mu poranil i hlavu. V době příletu vrtulníku byl při vědomí, ale silně podchlazený, záchranáři naměřili jen osmadvacet stupňů.

Podchlazení bylo jedním z důvodů, proč lékaři hocha uvedli do umělého spánku. „Kromě mnohočetných poranění, tržných ran a pokousání je ohrožen na životě právě tím podchlazením,“ uvedl náměstek ředitele královéhradecké nemocnice Zdeněk Tušl.

Majitele psa celé odpoledne vyslýchala policie, při prokázání viny mu hrozí vězení. „Případ je v šetření pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti, kde trestní zákon stanoví trest odnětí svobody až na dva roky,“ uvedla pro ČT policejní mluvčí Anna Pešavová.