Čelní srážka vozů u Písku si vyžádala jeden život a dvě zranění

Písek – Smrtí skončil pokus mladého řidiče mazdy o předjetí. Na silnici I. třídy mezi Pískem a Semicemi se čelně srazil s protijedoucím renaultem. Třiadvacetiletý řidič mazdy na místě zahynul. Řidič druhého vozu a jeho spolujezdkyně utrpěli při nehodě těžká zranění a byli převezeni do nemocnice, uvedla mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

Havárie u Písku se stala na silnici I/20 kolem půl šesté ráno. Řidič mazdy jel ve směru od Českých Budějovic. „Zřejmě při předjížděcím manévru se čelně střetl s dalším osobním automobilem,“ popsala Ingrišová. Úsek byl čtyři hodiny průjezdný jedním jízdním pruhem, dopravu tam kyvadlově řídila policie.

Tato nehoda rozšířila počet tragédií v Jihočeském kraji. Jediná nedělní nehoda, při níž zemřel člověk, se totiž stala na silnici mezi Lásenicí a Stráží nad Nežárkou na Jindřichohradecku. Řidič fordu obsazeného pěti lidmi vyjel z vozovky a havaroval. Další tragickou nehodu od nedělního večera vyšetřují jindřichohradečtí policisté. Jeden spolujezdec na místě zahynul a jedna spolujezdkyně utrpěla těžké zranění.