Policie kontrolovala řidiče autobusů, jeden nadýchal přes půl promile

Nový Jičín - Alkohol za volantem profesionálních řidičů autobusů dnes nad ránem kontrolovalo dvacet policistů na Novojičínsku. Pro jednoho z řidičů skončila kontrola okamžitou výpovědí. Dopravní policisté společně s policisty z obvodních odděleních z celého Novojičínska zkontrolovali na deseti stanovištích celkem 248 řidičů autobusu. Celkově policisté na pokutách vybrali 1500 korun.

V jednom případě byl u dvaapadesátiletého řidiče autobusu, který měl vyjíždět s linkovým autobusem z Frenštátu pod Radhoštěm do Kopřivnice, zjištěn alkohol v dechu. „V době kontroly nastupovali cestující, tudíž ještě nebyl při jízdě. Dechovou zkouškou u něj byla naměřená hodnota 0,58 promile v dechu,“ řekl mluvčí novojičínské policie Zbyněk Tomšík. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Od zaměstnavatele dostal také okamžitou výpověď. Nyní muži ve správním řízení hrozí pokuta od deseti do dvaceti tisíc korun a zákaz činnosti od půl roku do jednoho roku.

Policisté dále zjistili sedm dopravních přestupků, kdy čtyři byly vyřízeny blokovou pokutou na místě. Někteří šoféři autobusů byli v průběhu dvou hodin zkontrolováni více něž dvakrát. Výsledek dokazuje, že někteří šoféři jsou nepoučitelní a stále usedají za volant pod vlivem alkoholu.

Novojičínští policisté podobné preventivní akce zaměřené na řidiče autobusů opakují minimálně dvakrát do roka, běžné řidiče pak kontrolují každý týden. V podobných akcích budou dále pokračovat.