Pražská ODS dnes volí mezi Bémem a Blažkem

Praha - Pražská ODS dnes rozhodne o novém předsedovi. O post šéfa strany v metropoli usilují dosavadní lídr a primátor Pavel Bém a jeho první náměstek Rudolf Blažek. Ten zatím nad Bémem v počtu nominací vede v poměru 8:5, a je tak papírovým favoritem. Volbu ale může ještě ovlivnit zákulisní vyjednávání obou kandidátů. Sněm začíná v 16 hodin odpoledne.

Po neúspěšné kandidatuře na hlavu celé ODS teď Pavlu Bémovi hrozí, že ztratí hlavní slovo i v Praze. Rudolf Blažek má sice víc nominací, podle Hospodářských novin mu to ale k vítězství stačit nemusí. Šance má současnému předsedovi Pavlu Bémovi zvýšit údajný slib, že po sněmovních volbách skončí jako primátor, a dokonce měl uzavřít dohodu se starostou Prahy 5 Milanem Jančíkem, který mu má pomoci výměnou za křeslo místopředsedy.

Pražská ODS volí předsedu

Zbyněk Novotný, oblastní sdružení Praha 8:

„Prosazoval jsem na Praze 8 podporu náměstka Blažka, protože některé problémy, které pražská ODS před sebou valí už celá léta a které Pavel Bém jako předseda zdědil, se vůbec nikam neposunuly.“

Jiří Janeček, místopředseda pražské ODS:

„Spíše chceme vidět budoucího lídra, který je známý Pražanům a je to člověk, který umí oslovit. Proto Praha 12 na svém oblastním sněmu nominovala Pavla Béma.“

Video Reportáž Víta Krčmáře
video

Reportáž Víta Krčmáře

Kromě předsedy pražských občanských demokratů si účastníci sněmu zvolí také místopředsedy, těch má pražská ODS v současné době pět. Pražská sekce je nejvýznamnější částí ODS, ve sněmovně má 14 poslanců, tedy víc, než mají lidovci nebo zelení za celou republiku.