Sazka chce zaplatit, až přestane kritika

Praha - Společnost Sazka, která dluží svým akcionářům, sportovním svazům,  velkou část peněz slíbených na letošní rok, přišla s podmínkou pro jejich vyplacení - prvně prý musí ustat kritika sázkové společnosti. Informaci přinesl deník E15, kterého o situaci informoval Pavel Telička, šéf českých ragbistů, jednoho z devíti sporotovních svazů, které jsou vlastníky Sazky. Situace je podle něj nepřijatelná.

„Především nerozumím tomu, proč vedení Českého svazu tělesné výchovy s nečím takovým souhlasilo. Závazky vůči ČSTV a situace jednotlivých svazů nemohou být rukojmím jakýchsi útoků,“ vyjádřil znepokojení Telička. Sportovci letos dostali od Sazky pouze 4 z plánovaných 12 splátek, tedy asi třetinu z 290 milionů, a nemají tak peníze například na údržbu sportovišť, na nájmy či energie.

Zdá se, že pod šéfem Sazky Alešem Hušákem se po 14 letech klidu může kývat židle, situace je zřejmě dále neúnosná. Podle Ondřeje Lišky je však rozdíl mezi tím, co lidé ze sportu a kolem Sazky říkají na veřejnosti a co v kuloárech. Osobně zatím změnu ve vedení společnosti neočekává.