Hala chce dál působit ve vedení Ředitelství silnic a dálnic

Praha - Výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Michal Hala, jehož pozice se ke konci roku zruší, chce dál působit ve vedení organizace. Podle důvěryhodného zdroje se Hala přihlásil do výběrového řízení, ze kterého mají vzejít dva noví manažeři. Halovo vyjádření se nepodařilo sehnat, mluvčí ŘSD Martina Vápeníková nepotvrdila jména ani počet zájemců. Hala se zapsal do povědomí veřejnosti opulentní oslavou svých narozenin se zástupci stavebních firem, kterým ŘSD v rámci veřejných zakázek rozděluje peníze.

ŘSD od 1. prosince změní strukturu řízení. Současně se zrušením funkce výkonného ředitele vzniknou dvě nová oddělení - úsek veřejných zakázek a personálně-správní úsek. Výběrové řízení na šéfy obou sekcí skončí podle Vápeníkové k 30. listopadu, datum nástupu je 1. prosince. Nejzazší termín pro podání přihlášek byl pátek minulý týden. Jako o favoritovi aktuálního výběrového řízení se v oboru hovoří kromě Haly také o Josefu Pešlovi, který vede odnož ŘSD v Českých Budějovicích.

Hala se dostal do širšího povědomí poté, co média kritizovala jeho oslavu 30. narozenin v Občanské plovárně v Praze. Zároveň stavební firma Edikt, která na ŘSD dostávala zakázky v celkové hodnotě za stamiliony, sponzorovala před lety Halovo automobilové závodění. Na základě toho ministr dopravy Gustáv Slamečka nařídil v ŘSD audit příslušných zakázek, který však neshledal žádná pochybení.