Kříženec pitbula vážně zranil dvouletého chlapce

Otrokovice/Hradec Králové - Vážná zranění po útoku psa dnes utrpěl dvouletý chlapec v Otrokovicích na Zlínsku. Čtyřletý kříženec pitbula mu vážně poranil obličej a oko. Událost se stala jen dva dny poté, co šestiletého chlapce v Račicích nad Trotinou pokousali dva rotvajleři. Jeho stav se proti pondělku stabilizoval a zlepšil. Kvůli hrozícím infekcím je ale hoch stále v ohrožení života.

Fenka Sára zaútočila v bytě na otrokovickém sídlišti Trávníky. „Dítě si začalo hrát s hračkou křížence pitbula, což psa rozzuřilo, a tak chlapce napadl,“ uvedla policejní mluvčí Jana Bartíková. Majitel psa podle svých slov nabídl před několika týdny přístřeší své známé s dvouletým synem. Fenka na dítě zaútočila v době, kdy nebyl doma. „Ona nekousne, já to vím,“ řekl ČT majitel psa. Zraněný hoch byl záchrankou převezen na úrazové oddělení do Baťovy krajské nemocnice ve Zlíně. „Měl mnohačetné krvácející rány v oblasti obličeje a oka. Byl mimo ohrožení života,“ informoval mluvčí záchranné služby ve Zlíně Petr Olšan.

Šestiletého chlapce z Račic udržují lékaři hradecké fakultní nemocnice nadále v umělém spánku, ale už v lehčí formě. Lékaři už také zjistili, že hluboké podchlazení, které utrpěl, jeho mozek nepoškodilo. Psi chlapci způsobili mnohačetná poranění na celém těle včetně vážných poranění na hlavě. Pokud by se jeho stav dál zlepšoval, mohl by být převezen k transplantaci kůže na kliniku plastické chirurgie pražské vinohradské nemocnice. „To by mohlo být otázkou příštího týdne,“ dodal náměstek ředitele nemocnice Zdeněk Tušl.

Veterinářka a kynoložka Hana Žertová:

„Pes je živý tvor a šelma, což si pořád dost dobře neuvědomujeme. Kdykoliv cítí nějaké ohrožení svých jistot, tak může kousnout, a to i hodný pes chovaný v domácnosti, který se s dětmi jinak mazlí.“ 


Psi chlapce pokousali na oploceném dvorku, když byl na návštěvě u příbuzných. Chlapec obě zvířata znal. Zda jej pokousal jeden, nebo oba, policie zjišťuje. „Ke zhodnocení rozsahu a druhu poranění byl k případu přizván soudní znalec. Psi také podstoupí další veterinární kontrolu,“ uvedla mluvčí hradecké policie. Policie případ vyšetřuje jako podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Zákon v tomto případě stanoví trest až dvou let vězení.

Majitel s křížencem pitbulla
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24