Prosinec přinese sníh

Praha - Počasí bude do konce listopadu a na počátku prosince podle dnešní předpovědi meteorologů oblačné až zatažené. V první třetině prosince má sněžit. Celkově ale bude příštích 30 dnů teplotně nadprůměrných a srážkově průměrných.

Do konce listopadu hlásí meteorologové oblačno až zataženo, místy bude pršet a mrholit a ráno se mohou ojediněle vyskytovat mlhy. Do 20. listopadu ale může být přechodně i polojasno. V tomto a v závěru příštího týdne bude na horách sněžit, pak meteorologové předpovídají na horách srážky smíšené.

Do 20. listopadu mají být nejnižší noční teploty šest až nula stupňů Celsia, nejvyšší denní teploty sedm až 13 stupňů. V poslední třetině listopadu budou nejnižší noční teploty tři až minus tři stupně Celsia a nejvyšší denní dva až osm stupňů.

Prvních deset dnů prosince bude podle předpovědi většinou oblačno, místy má sněžit. Jen na samém počátku prosince bude v nižších polohách ještě pršet. Ojediněle budou mlhy. Nejnižší noční teploty budou v první dekádě prosince zpočátku kolem nuly, postupně se mají pohybovat od nuly do minus šesti stupňů. Nejvyšší denní teploty budou minus jeden až plus pět stupňů Celsia.