Opět se otevře Malá Hradební ulice v Ústí nad Labem

Ústí nad Labem – Pro auta i pěší se po dvouleté rekonstrukci otevře Malá Hradební ulice v Ústí nad Labem. První vozidla po ní projedou zítra, městská hromadná doprava do ulice zavítá po prosincové změně jízdních řádů. Komunikace spojuje nádraží a nové obchodní centrum Forum a podle představ vedení města by měla přispět ke zklidnění dopravy v centru města. Rekonstrukce Malé Hradební ulice stála 194 milionů korun.

„Zprovoznění jedné z hlavních dopravních tepen ve městě nepochybně zlepší průjezdnost centrem, což je v době stavebního rozvoje Ústí nad Labem, který dopravu částečně komplikuje, mimořádně důležité,“ řekl na dnešním slavnostním otevření primátor města Jan Kubata. Podle primátora bylo nutné zkoordinovat rekonstrukci s výstavbou obchodního centra, které se veřejnosti otevře ve čtvrtek.

V ulici jsou vybudovány i trolejbusové troleje. Ty vedou kolem nádraží k mostu Edvarda Beneše, kde se napojují na stávající trolejbusovou trať směrem na Střekov. Od 13. prosince budou Malou Hradební ulicí jezdit dvě trolejbusové linky, u nového obchodního centra bude stavět také devět autobusových linek.

Město zároveň s rekonstrukcí Malé Hradební částečně dokončilo rekonstrukci prostoru před nádražím a sousední ulice V Jirchářích. Přibylo nové osvětlení, semafory, dopravní značení, kamerový systém a automatická závlaha zeleně.