Náklonnost Kindlovi se obrací proti Teleckému

Plzeň - Studentská kurie akademického senátu právnické fakulty v Plzni se chce zbavit předsedy senátu Daniela Teleckého. Ten je údajně ve vedení školy posledním příznivcem proděkana Milana Kindla, jednoho z hlavních aktérů aféry fakulty. Jeden z členů akademického senátu z řad studentů Martin Marek uvedl, že v posledním listopadovém týdnu chtějí někteří členové předložit návrh na volbu nového předsedy. Akademický senát plzeňských práv je osmnáctičlenný, z toho dvě třetiny tvoří učitelé a zbytek studenti.

„Vzhledem k tomu, že studenti mají v senátu místopředsedu, měl by být předseda opět z okruhu učitelů,“ dodal Marek. Podle něj je Telecký poslední člověk z bývalého vedení fakulty, který je „jednoznačně prokindlovský“. „Byl na té tiskové konferenci Kindla (v Praze 20. října) a tam říkal věci, které se neobtěžoval říct senátu jako jeho předseda, ale říká to na tiskové konferenci,“ uvedl Marek. Telecký například podal žalobu a trestní oznámení na Vladimíru Dvořákovou, šéfku akreditační komise, která na podezřelé poměry na fakultě upozornila.

Dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) infomovala o tom, že šéf akademického senátu byl dva roky ve vazbě. Telecký okolnosti svého stíhání odmítá vysvětlit, tvrdí, že nikdy nebyl trestán a má čistý trestní rejstřík. Od srpna 1995 do června 1997 byl podle listu ale ve vazbě kvůli podezření z daňových deliktů. Trestní stíhání policie zastavila, k soudu se případ nikdy nedostal.

 Podle Marka je nespokojenost s Teleckým dlouhodobá i jeho spojení s Kindlem je podle něj jednoznačně prokazatelné například z obchodního rejstříku. Společnosti, kde Telecký sedí, se prolínají s lidmi z Kindlovy kanceláře.

Milan Kindl
Milan Kindl