Policii se přihlásil muž, jenž zneužíval nezletilého

Frýdek-Místek - Frýdecko-místecké policii se přihlásil muž, který nutil k sexu šestnáctiletého chlapce. Hoch se kvůli tomu pokusil o sebevraždu. Muž je nyní ve vazbě, ke svým činům se přiznal. Informoval o tom dnes mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Kriminalisté muže obvinili z vydírání a svádění k pohlavnímu zneužívání a soud ho poslal do vazby. V případě prokázání viny mu hrozí pět let vězení.

„Policisté dnes mohli konečně přivést k soudu jednu z nejhledanějších osob na Frýdecko-Místecku. Devětačtyřicetiletý muž z Frýdku-Místku se sám přihlásil na policii, protože už údajně nemohl dál snášet mediální tlak na jeho osobu,“ uvedl Žurovec. Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

Osudové setkání ve vlaku

Chlapec se s násilníkem podle policie seznámil ve vlaku. Muž ho oslovil a tvrdil, že je velmi bohatý, ale brzy zemře na rakovinu. Přesvědčil ho, že mu má dělat společníka a za odměnu na něj převede majetek za 50 milionů eur. „Když na to chlapec přistoupil, požadoval po něm nejrůznější sexuální praktiky. Za ně ho pak odměňoval pouze několika sty korunami,“ uvedl mluvčí.

Po měsíci chlapec zjistil, že se nechal napálit, a odmítl muži poslušnost. „Už nechtěl dál plnit jeho sexuální požadavky. Tím mu však vzniklo peklo na zemi,“ řekl Žurovec s tím, že starší muž chlapce začal vydírat a pohlavní styk dál požadoval. „Vyhrožoval mu, že jinak zveřejní na internetu erotické fotografie, které s ním pořídil, a rozvěsí je i po jeho škole,“ dodal. Chlapec tento nátlak dlouho nevydržel, v polovině května vzal zbraň a střelil se do hlavy. Policisté během vyšetřování zjistili, že hledaný muž si chlapce vodil do různých ubytoven, například v Prostějově a Havířově.