Stavba mostu přes Ohři u Královského Poříčí začne později

Sokolovsko – Stavba mostu přes Ohři mezi Sokolovem a Královským Poříčím, který by měl z měst odvést kamiony, začne později, než se plánovalo. Jeden z účastníků výběrového řízení na zakázku na stavbu se odvolal, Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje (KSÚS) tak musí počkat na verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Informoval o tom náměstek ředitele KSÚS Petr Šťovíček.

„Smlouva s dodavatelem je připravena, ale musíme vyčkat na stanovisko antimonopolního úřadu. Pokud by uznal námitky stěžovatele a muselo by se vypsat nové výběrové řízení, posunulo by to zahájení stavby minimálně o další dva měsíce,“ uvedl Šťovíček.

Nový most přes Ohři by měl odvést ze Sokolova a Královského Poříčí kamiony, které jezdí ze silnice I/6 do chemičky Hexion Specialty Chemicals, a vozí hustě obydlenými oblastmi i nebezpečné látky. Po dokončení mostu by navíc měla být stávající silnice ze Sokolova do Poříčí uzavřena a přeměněna na cyklostezku.

Celkové náklady stavby by podle výsledků napadeného výběrového řízení měly být asi 209 milionů korun. Z toho ale značnou část poskytnou Sokolov a Královské Poříčí a také chemička, která přislíbila dar 30 milionů korun. Část z nich ale byla už použita na zpracování projektové dokumentace.

„Dohodli jsme se, že Sokolov dá deset milionů, Královské Poříčí pět a chemička 27 milionů. Dalších asi 15 milionů nás ale budou stát náklady, které se stavbou silnice souvisí, třeba přesunutí fotbalového hřiště,“ řekl dnes ČTK starosta Královského Poříčí Ivan Stefan.