Ostravské tramvaje zkoušely nouzový výjezd z vozovny

Ostrava – Zkoušku nového nouzového výjezdu z tramvajové vozovny v Moravské Ostravě provedl dopravní podnik severomoravské metropole. Zkouška nebyla ohlášená, začala simulovanou nehodou v hlavní bráně vozovny. Podle informací Dopravního podniku Ostrava proběhla zkouška bez problémů, ale použití nouzového výjezdu způsobilo drobná zpoždění jednotlivých spojů.

Zdroj: www.dpo.cz Autor: Dopravní podnik Ostrava a.s.

Nový nouzový výjezd do Valchařské ulice za devět milionů korun musel dopravní podnik postavit, protože dosud používaná jednokolejná trať procházející Porážkovou ulicí ustoupí plánované rekonstrukci.

„Aby bylo možné zkušební provoz ukončit a uvést trať do řádného provozu, bylo podmínkou provést toto cvičení. Nasimulovali jsme proto nehodu při výjezdu z vozovny, a všechny tramvaje tak musely být nasměrovány na nový nouzový výjezd,“ uvedl mluvčí ostravského dopravního podniku Miroslav Albrecht.

Při použití nouzového výjezdu z moravskoostravské vozovny musí řidiči počítat s tím, že bude upraveno dopravní značení ve Valchařské ulici. Provoz by přitom měla řídit městská policie.