V Praze přibyla další čerpací stanice na zemní plyn

Praha – Čtvrtou pražskou čerpací stanici zemního plynu (CNG) mají řidiči k dispozici v Modřanské ulici. V celé republice jich je tak k dispozici 21, plynárenské společnosti plánují otevřít i další. Podle České plynárenské unie, která sdružuje nejvýznamnější plynárenské firmy, by už v roce 2013 měly být stanice na CNG podél všech hlavních silničních tahů a v roce 2020 by mělo být v Česku více než 350 stanic na tuto alternativní pohonnou hmotu.

Na zemní plyn označovaný zkratkou CNG jezdí v tuzemsku kolem 1 800 vozů a jejich počet stále stoupá. V Praze používají ekologičtější vozy na CNG například komunální služby, provozovatelé taxi a auto na plyn si lze i půjčit. Vozy na CNG půjčuje například sama Pražská plynárenská.

Další čerpací stanice se zemním plynem by se zanedlouho měly otevřít v Hrušové u Vysokého Mýta, v ulici Ruská v Ostravě či ve Svobodě nad Úpou u Trutnova. Pátá pražská stanice má stát v Evropské ulici, uvedla mluvčí Pražské plynárenské Lenka Hauptmanová. V Brně se plánuje zdvojnásobit kapacita stávající stanice Na Špitálce a v roce 2010 se motoristé v Brně dočkají další stanice ve Slatině.