Mladíci přepadli nevidomé v jejich domě, šli pro peníze

Bruntál – Otřesný případ hyenismu vyřešili bruntálští policisté. Krátce po násilném činu dopadli dva mladíky ve věku 16 a 17 let, kteří brutálně napadli slepou ženu a jejího skoro nevidomého syna. Útočníci se připravovali tři týdny, jejich motivem byly peníze, které potřebovali, aby jeden z nich mohl údajně utéct od rodičů do Prahy. Oba věděli, že v domě žijí nevidomí, a proto se nebudou moci dostatečně bránit.

„Dal mi pěstí do obličeje, což mě katapultovalo asi čtyři kroky zpátky, kde jsem se hlavou bouchl do zdi, a rozbily se mi brýle. Oba se pak na mě vrhli a začali mě oblepovat páskou,“ vzpomíná na nepříjemný zážitek napadený mladík. Do předsíně, kde k útoku došlo, přišla za synem i jeho nevidomá matka. Jeden z mladíků se vrhl i na ni a snažil se ji připoutat ke křeslu.

Skoro nevidomý muž dostal několik ran do zad a ledvin, přesto se mu podařilo z domu utéct a zazvonit na sousedy. Mladíci se toho zalekli a utekli. Spravedlnost si je však našla a krátce po svém činu byli zadrženi. Oba mladíky policejní komisař obvinil z provinění loupeže. Matka se synem teď plánují, že si na svém domku nechají udělat několik bezpečnostních úprav. Nechtějí, aby se nepříjemné okamžiky opakovaly. „Fyzickou újmu nemám, ale psychickou, z té se budu asi uzdravovat dlouho,“ obává se žena.

Policejní vyšetřovatel podal podnět k návrhu na vzetí mladšího z obviněných do vazby. Ten ale nebyl soudem akceptován. Oběma mladistvým teď hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.