U Hořovic se srazily dva vlaky

Hořovice – Na železniční trati Praha–Plzeň se mezi Hořovicemi a Cerhovicemi srazila lokomotiva s manipulačním vozíkem. Následky nehody nejsou příliš vážné – všichni ji přežili bez zranění a na vozidlech vznikla asi 130tisícová škoda. Po nehodě byla uzavřena jedna kolej dvoukolejné trati. Podle informací Drážní inspekce se vozidla srazila poté, co lokomotiva patřící společnosti ČD Cargo projela návěst stůj.

Vyštřovatelé zatím nevědí, zda nehodu způsobila technická závada nebo chyba strojvedoucího. „Samostatně jedoucí lokomotiva projela návěst zakazující jízdu, i když se strojvedoucí snažil dle své výpovědi brzdit,“ shrnul náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Srážka vlaků u Hořovic je dnes již druhá vážná železniční nehoda. Ráno vykolejil v Praze expres mířící do Žiliny a zablokoval trať z Vršovic do Malešic. Vlaky pak musely část dopoledne jezdit přes rozkopanou trať mezi Libní a Běchovicemi.

Provoz na železnici zkomplikovala také odpolední nehoda u Kamenných Žehrovic, kde osobní vlak jedoucí z Kladna do Rakovníku srazil člověka.