Rotvajler znovu útočil, tentokrát na chlapce v Palkovicích

Frýdek-Místek - Jedenáctiletého chlapce ve čtvrtek odpoledne v Palkovicích na Frýdecko-Místecku vážně pokousal rotvajler. Hoch je s velmi vážným zraněním v nemocnici. Neštěstí se stalo kolem 14:00, když chlapec vešel přes bránu na pozemek k sousedům. Vyběhl na něj rozzuřený rotvajler. Vrhl se přímo na něj a povalil ho na zem a začal jej kousat do rukou, popsal událost mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Jedná se už o druhý vážný útok rotvajlera během týdne.

Povalený chlapec se chránil rukama. Pes však při útoku ruce překousl takovou silou, že mu na jedné zlomil jednu kost, na druhé obě. „Naštěstí si toho všiml syn majitele psa, který rotvajlera z chlapce odtrhl,“ dodal policejní mluvčí. Po převozu do nemocnice chlapec absolvoval tříhodinovou operaci. V současné době leží na dětské jednotce intenzivní péče.

Rotvajler je bez nadsázky postrachem místní vesnice. „Já už nevím, jestli to bylo loni nebo předloni, sousedku taky pokousal. Máme z toho psa velký strach, protože děti chodí od autobusu a on tady normálně tříská do plotu a tak,“ potvrdila obyvatelka Palkovic. „Ten pes je agresivní. Nedivím se, že lidé z něho mají strach. Útočí na lidi, na auta, na všechno,“ dodal její soused.

Policie začala vážné zranění chlapce vyšetřovat. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví. Za ten pachateli hrozí až dva roky vězení,“ uvedl Žurovec. Zatím policisté nikoho neobvinili. „Vyslechnut už byl majitel psa. Výslechem dalších svědků zjišťují kriminalisté přesný průběh celé události,“ sdělil policejní mluvčí.

Rotvajleři útočí poměrně často

Útok rotvajlera už je druhým případem během jednoho týdne. První útok se stal v Račicích nad Trotinou na Hradecku, kdy rotvajler napadl a vážně zranil šestiletého chlapce. Vrtulník ho musel převézt do hradecké nemocnice. Zraněného chlapce čeká série vyšetření a také operací, s ohledem na rozsah zranění budou mít práci i plastičtí chirurgové. Pes chlapce pokousal na celém těle a vážně mu poranil i hlavu. V době příletu vrtulníku byl při vědomí, ale silně podchlazený, záchranáři naměřili jen osmadvacet stupňů.