Protikorupční policie zahájila stíhání poslance Wolfa

Praha – Policejní útvar odhalování korupce a finanční kriminality dnes zahájil trestní stíhání nezařazeného ostravského poslance Petra Wolfa (dříve ČSSD), který čelí podezření z úvěrového podvodu, zkreslování údajů o stavu hospodaření a z porušování autorských práv. S odvoláním na informaci dozorujícího státního zástupce Dušana Táborského to uvedl deník Právo. Sněmovna o vydání Wolfa k trestnímu stíhání rozhodla před týdnem.

„Trestní stíhání bylo dnešního dne zahájeno pro několik trestných činů, jde o dva skutky. V prvním jde o úvěrový podvod dílem dokonaný a dílem nedokonaný a ve druhém o zkreslování údajů o stavu hospodaření a porušování autorského práva,“ řekl Táborský. Policie už vyhotovila usnesení a poslala jej Wolfovi.

Wolfovi hrozí pět až 12 let vězení. Policie ho prověřovala od loňského září z podnětu Nejvyššího kontrolního úřadu kvůli tomu, že jeho ostravská firma UT 2002 získala státní dotace údajně až 11 milionů korun na projekty zkoumání vztahu životního prostředí a ekonomického rozvoje. Výsledná studie má ale podle policie mnohem nižší hodnotu. Wolf už dříve řekl, že kauzu pokládá za politickou a možná i objednanou.