Termín otevření Pražského okruhu určí počasí

Praha – Kdy bude otevřena jižní část Pražského okruhu, jejíž stavba nyní vrcholí, určí zimní počasí. Pokud budou mrazy, může se termín otevření posunout na konec září 2010, původní termín byl stanoven na červenec. Řekl to šéf Ředitelství silnic a dálnic Alfréd Brunclík na tiskové konferenci k zahájení fotografické výstavy o výstavbě českých dálnic. Pokud by se okruh otevřel se zpožděním, kopíroval by tak osud tunelu Blanka, jehož otevření bude mít nejméně roční zpoždění.

„Vzhledem k různým dílčím skluzům se nám na zimní období nakumulovala řada prací,“ uvedl Brunclík. Kdyby mrzlo, musely by se tyto práce zastavit. Brunclík také připomněl, že oproti původním plánům se ředitelství rozhodlo s dostavbou nové části okruhu zrekonstruovat i povrch na navazujícím starším úseku. „Nedovedu si představit reakci motoristické veřejnosti, kdybychom otevřeli nové části a vzápětí kvůli opravám jiné zavřeli,“ uvedl ředitel.

Jižní část Pražského okruhu spojí především dálnici D5 a D1, čímž odlehčí především Barrandovskému mostu a Jižní spojce. Na nich ovšem zatím zůstanou auta, která se potřebují dostat na královéhradeckou dálnici nebo libereckou rychlostní silnici.