Cestu po D1 komplikovaly odpoledne dlouhé kolony

Praha – Dopravní nehody komplikovaly během dne cestování po dálnici D1 z Prahy do Brna. Zejména odpoledne se na autostrádě stala řada nehod, u všech se tvořily několikakilometrové kolony. Nejdelší fronta stála před převráceným kamionem u Humpolce. Ten havaroval již ráno, asi desetikilometrová kolona se u něj vytvořila v odpolední špičce. Za 90. kilometrem směrem na Brno je ale i po sedmé večer velmi hustý provoz. Zhruba čtyřkilometrová zácpa se vytvořila odpoledne také na pražském začátku dálnice, kde se srazilo pět aut.

Zdroj: JSDI – www.dopravniinfo.cz Autor: JSDI

Nehoda pěti vozidel zablokovala na pátém kilometru dálnice levý jízdní pruh. Na místě museli zasahovat i zdravotníci, neboť se při srážce lehce zranil jeden člověk. Záchranáři ho na místě ošetřili, uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Doprava je podle některých odborníků hustší nejen proto, že je páteční večer, ale i proto, že řada lidí si víkend prodlouží, a z Prahy jich tudíž vyjíždí více než obvykle. Někteří lidé si totiž vzali v pondělí volno, neboť v úterý je státní svátek a nepracuje se.