Na manželku uprchlého vězně asi střílel policejní psovod

České Budějovice - Na manželku uprchlého vězně Pavla Tauchena, který zemřel ve středu večer při zatýkání v Hajanech na Strakonicku, údajně střílel policejní psovod. Vysoce postavení policisté řekli Mladé frontě Dnes, že Dagmar Tauchenová zřejmě na psovoda zaútočila. Ve tmě a zmatku ji pak policista postřelil. Mluvčí Inspekce Policie ČR Martina Lídlová odmítla informace potvrdit. Inspekce se k případu vyjádří až v polovině příštího týdne.

Deník Právo informuje, že žena se podle svědků proti psovodovi rozběhla s výkřikem, že na místě zemřou oba. Obdobně situaci popisuje Blesk, s tím, že následná střela Tauchenové prostřelila plíce.

Policie zatím oficiálně uvedla, že dvojice se snažila ujet hlídce, která ji ve středu kolem 19:00 na okraji vesnice chtěla zastavit. Řidič vozidla zpomalil, následně se rozjel a naboural do služebního vozidla. Potom sjel do příkopu. Události, které následovaly, jsou předmětem dalšího šetření. Tauchena zcela určitě nezabila střela ze zbraně používané policií. Spekuluje se tedy, že spáchal sebevraždu.

Zraněnou ženu odvezl do plzeňské nemocnice vrtulník. Její stav je podle mluvčí nemocnice stabilizovaný, ale zůstává vážný. Za přepadení vězeňské eskorty a střelbu na ni, kterou osvobodila svého muže, hrozí Tauchenové až 15 let vězení. Inspekce teď prověřuje policejní zásah proti recidivistovi a jeho ženě. Zahájila šetření pro podezření z trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele a ublížení na zdraví z nedbalosti.