Postřelený policista ze Spořilova je ve stabilizovaném stavu

Praha – Policista, který byl v sobotu těžce zraněn při přestřelce v Púchovské ulici v Praze 4 – Spořilově, je ve stabilizovaném stavu. Ještě v noci se po převezení do vinohradské nemocnice podrobil dvěma operacím, jak informovala mluvčí nemocnice Jana Jelínková. Postřelený muž nebyl ve službě a neměl u sebe zbraň. Útočník, šestatřicetiletý muž, zabil svou bývalou přítelkyni a pak spáchal sebevraždu. Motivem útoku byla zřejmě žárlivost. Podle výpovědi sousedů agresor své expřítelkyni dlouhodobě vyhrožoval.

Podle svědků došlo ke čtyřem výstřelům. „Byla jsem v kuchyni a vařila manželovi čaj. Najednou byly slyšet čtyři rány a šílený křik. Dívala jsem se z okna, ale nic jsem neviděla,“ uvedla jedna ze svědkyň. Kriminalisté zatím o celé události nesdělují více podrobností.

Jana Jelínková, mluvčí nemocnice:

„Pacient je hospitalizován na akutním resuscitačním oddělení. V současné době je jeho stav stabilizovaný. U pacienta se jednalo o tři průstřely. Dva má již odoperované, jeden není život ohrožující.“

Jednou z možných vyšetřovacích verzí je, že muž, který do bytu vnikl, střelil ženu i mladšího muže a pak střelnou zbraň obrátil proti sobě. Na místě se totiž našla jen jedna zbraň, proto byla nařízena balistická expertiza a soudní pitva. Policisté se budou snažit zjistit, komu zbraň skutečně patřila a zda byla držena legálně. Podle další svědkyně před střelbou do domu vešel muž, který přijel autem. Policisté si tedy zapisovali státní poznávací značky všech aut zaparkovaných v ulici.

Naposledy se v Praze střílelo před necelými dvěma měsíci. Dne 16. září zemřel po přestřelce v pražských Řeporyjích jeden mladý kriminalista a jeden recidivista, který měl nastoupit do výkonu trestu.

Vyšetřování střelby v Praze-Spořilově
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24