Víkendové nehody si vyžádaly čtyři životy

Praha – Dopravní nehody nepřežili o víkendu čtyři lidé, v obou dnech se stalo po dvou tragédiích. Jedná se o nadprůměrně příznivý výsledek, který navázal na bilanci předchozích dvou listopadových víkendů – v neděli 1. listopadu nezahynul nikdo, o víkendu 7. a 8. listopadu dva lidé. Podle policejních statistik přišlo při nehodách o život od začátku měsíce do neděle zatím 26 lidí, nejtragičtější bylo minulé pondělí a úterý s pěti, respektive čtyřmi smrtelnými haváriemi.

Zdroj: www.hzshk.cz Autor: HZS Královéhradeckého kraje

První víkendová smrtelná nehoda se stala kolem půl třetí v noci u Kejnic na Klatovsku. Řidič plně obsazeného osobního auta zřejmě nezvládl řízení a skončil mimo vozovku. Při havárii zahynul jeden člověk, další člen posádky utrpěl těžké zranění a další tři cestující lehké zranění.

Druhá sobotní tragická havárie se stala ve stejném okrese nedaleko Rabí. Odpoledne se tam srazily dva osobní automobily. Jeden člověk při nehodě zahynul, další dva utrpěli zranění, oznámil řídící důstojník krajských hasičů. Oběť nehody i zraněné museli ze zdemolovaných vozů vyprostit hasiči.

V neděli se stala smrtelná nehoda v Praze, když se odpoledne v Novovysočanské ulici střetl motocykl s osobním autem. Asi dvacetiletý motocyklista při srážce utrpěl vážná zranění hlavy, kterým podlehl po převozu do nemocnice.

Nehoda, která měla tragický, ač ne fatální následek, se stala v neděli večer v Řepišti na Frýdecko-Místecku. Sedmiletou dívku tam srazilo auto. Dítě utrpělo vážná zranění a skončilo v ostravské fakultní nemocnici. „Pacientka byla podle svědků po nárazu na kapotu vozidla ihned v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil při prvotním vyšetření postižené známky svědčící pro zranění mozku, vyloučit nebylo možno ani další poranění,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.