Dopravcem roku v Ústeckém kraji jsou Autobusy Karlovy Vary

Ústí nad Labem – Cestující v Ústeckém kraji jezdí nejraději ve vozidlech společnosti Autobusy Karlovy Vary. Ve druhém ročníku ankety Dopravce roku Ústeckého kraje hlasovaly téměř dva tisíce lidí, které v dílčích kategoriích ocenily také čistotu a pohodlí ve vozidlech loňského celkového vítěze ČSAD Semily a chování řidičů firmy ČSAD Slaný.

V celkovém pořadí skončila na druhém místě společnost ČSAD Semily a na třetím Autobusová doprava Podbořany. Udělena byla také tzv. cena poroty, kterou získala ČSAD Semily. Při vyhlašování cen vylosovala hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová deset účastníků ankety, kteří vyhráli roční cestování u vybraného dopravce zdarma.

„Velmi mě překvapil a zároveň potěšil velký zájem cestujících o tuto anketu. Zatímco v loňském ročníku odevzdalo svůj hlas zhruba 700 občanů, v letošním roce to byl téměř trojnásobek, přesně 1966,“ uvedla Vaňhová.

Letošní ročník ankety Dopravce roku Ústeckého kraje byl druhý v pořadí. Letos poprvé bylo možné hlasovat také pro železničního dopravce České dráhy, který ale cestující v regionu nezaujal. Loni vybírali cestující Dopravce roku pouze z autobusových společností.