Situace v berlínské S-Bahn se zlepšuje, dvě linky stále nejezdí

Berlín – Po rozsáhlé výluce městské železnice S-Bahn v Berlíně se situace vrací k normálu. Obsluhovány jsou již všechny trati, stále ale zůstává několik omezení. Mimo provoz zůstávají posilové linky S45 a S85, cestování Berlínem komplikuje také fakt, že vlaky jezdí v dlouhých dvacetiminutových intervalech a navíc se zkrácenými soupravami. Plný provoz systému S-Bahn by měl být obnoven v prosinci.

Berlínské městské vlaky S-Bahn letos měly hned dva velké výpadky. Na jaře nakázal Spolkový drážní úřad kontrolu asi třetiny jednotek zajišťujících provoz na tratích S-Bahn. Ukázalo se totiž, že dopravce (společnost S-Bahn Berlin) zanedbává údržbu a revize vozidel.

V červenci byl proto přerušen provoz na centrální trati mezi stanicemi Ostbahnhof a Zoologischer Garten. Zkontrolované vlaky se během prázdnin postupně vracely do provozu, ale na začátku září zakázal drážní úřad provoz řady dalších jednotek. Druhé přerušení dopravy mezi stanicí Ostbahnhof a konečnými Spandau a Wannsee trvalo zhruba měsíc a ani po dvou měsících nejezdí berlínská městská železnice naplno.