Zlínská MHD pojede od prosince podle nových jízdních řádů

Zlín – Nové jízdní řády upravující zejména spojení do škol a průmyslových zón zavede od 1. listopadu Dopravní společnost Zlín-Otrokovice (DSZO), která zajišťuje městskou hromadnou dopravu ve zlínské aglomeraci. Nové jízdní řády vzniknou na základě podnětů od cestujících, firem ze Zlína a okolí, vedení škol i od magistrátu. Nové jízdní řády budou k dispozici na webu dopravní společnosti a DSZO vydá také aktualizace jízdních řádů pro mobilní telefony.

Zdroj: www.projekt-zipp.de Autor: Bas Princen

„Zlepšili jsme například návaznost některých spojů. Na lince 11 do Lužkovic jsme přidali jeden spoj navíc. V některých časech jsme omezili neúčelné zajíždění autobusů linky 33 do čtvrti Mokrá,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek. Dílčí změny jízdních řádů se týkají linek 11, 12, 13, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 51, 55 a 70. Zbylé linky budou i po 1. prosinci jezdit podle dosavadních jízdních řádů.

Pro cestující je novinkou, že DSZO již nevydá změnové lístky pro vložení do sešitových jízdních řádů. „Většina našich cestujících si už tiskne jízdní řády z internetu nebo používá jízdní řády v podobě aplikace na mobilním telefonu. Prodej sešitových jízdních řádů se za několik posledních let snížil víc než o polovinu. Z loňských změnových lístků, které jsme rozdávali na předprodejních místech zadarmo, nám většina zůstala nevyzvednutých. Některé dopravní podniky už netisknou papírové jízdní řády několik let,“ uvedl Nosálek.

Dodal ale, že lidem, kteří nemají přístup k internetu, firma jízdní řády na vybraných místech zdarma vytiskne. „Tyto jízdní řády budou tištěny na formátu papíru A4, a budou tedy výrazně čitelnější než drobné písmo původních sešitových jízdních řádů,“ přiblížil Nosálek. Tisk změnových jízdních řádů budou zajišťovat předprodejní místa Podvesná XVII, Školní, náměstí Práce, Jižní Svahy v objektu supermarketu Billa a v Otrokovicích u Společenského domu.