Myslivce na Plzeňsku zabila střela z kulovnice

Plzeň - U Týniště na jižním Plzeňsku zemřel dnes krátce po poledni na honu divokých prasat muž, jehož zasáhla do hrudníku střela z kulové zbraně. Podle policejního mluvčího Libora Pilaře šlo zřejmě o zbraň jiného lovce. Rána pravděpodobně zasáhla srdce, třiatřicetiletý myslivec na místě zemřel. Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové už nemohli přivolaní zdravotníci muži pomoci. Lékař na místě konstatoval smrt. Policie zajistila na místě u účastníků honu všechny kulové zbraně, které podrobí balistické expertize.

Dechové zkoušky byly u všech 50 účastníků honu negativní. Zda vyšetřovatelé znají konkrétního střelce, nechtěl policejní mluvčí říci. „To by byly spekulace, policie dál šetří veškeré okolnosti této události,“ uvedl Pilař. Není tak zatím jasné, z jak velké vzdálenosti šel výstřel, ani zda muže zabila například odražená střela. Rána z kulovnice může být smrtelná i na vzdálenost až kolem dvou kilometrů.  

Letos to není první smrtelná nehoda, která se na jižním Plzeňsku při střelbě na zvěř stala. V září u Hoříkovic smrtelně zranil svého nezletilého syna otec při lovu holubů na slunečnicovém poli. V případu zatím nepadlo obvinění.

Před dvěma roky postřelili zřejmě nešťastnou náhodou na honu na černou zvěř šestnáctiletého hocha u Maškrova na jižním Plzeňsku. Mladíkovi lékaři na chirurgii ošetřili zranění pravé ruky a pustili ho do domácího ošetřování. Na konci roku 2005 zastřelil u Dobřan na jižním Plzeňsku starší myslivec omylem svého kolegu, údajně v domnění, že střílí na divoké prase.

/*json*/{"map":{"lat":49.6409558479,"lng":13.3744812012,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.524762629121,"lng":13.424606323242,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Upozornění na myslivecký hon
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24