Spolujezdkyně nepřežila střet s kamionem

Buchlovice (Uherskohradišťsko) - Dvaapadesátiletá spolujezdkyně zemřela dnes odpoledne po srážce osobního vozu Mazda s kamionem Man ze Srbska na silnici v kopcích u Buchlovic na Uherskohradišťsku. O rok mladší řidič osobního auta byl s těžkým zraněním převezen do nemocnice, informoval o tom mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček a uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková. Hlavní tah se tam podařilo zprůjezdnit až po páté hodině.

Zdroj: www.firebrno.cz Autor: HZS Jihomoravského kraje

„Podle prvních poznatků řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky. Na mokré silnici dostal smyk a vyjel do protisměru, kde se bočně na straně spolujezdkyně střetl s projíždějícím nákladním vozem,“ uvedla Zámečníková.

Po nárazu do boku nákladního vozu utrpěla spolujezdkyně v osobním autě velmi těžká zranění, kterým podlehla na místě. „Řidič osobního auta byl vytažen ven a po nutném prvotním ošetření byl zdravotníky odvezen do nemocnice k hospitalizaci,“ uvedl Mitáček. Osmačtyřicetiletý řidič kamionu vyvázl z nehody bez zranění.

/*json*/{"map":{"lat":49.0824115851,"lng":17.3199462891,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.088482624812,"lng":17.32852935791,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Letos zemřelo na silnicích Uherskohradišťska již 15 osob. Naposledy se do statistik na konci října zapsal šestasedmdesátiletý řidič, který zemřel po srážce s protijedoucím vozem na silnici mezi Uherským Brodem a částí Luhačovic na Zlínsku Polichno.